NAJLEPSZE GANGSTERSKIE FILMY W HISTORII KINA. LUB ROZPOZNASZ JE PO JEDNYM KADRZE? QUIZ

July 5, 2018 by

Akcja filmu toczy się na koniec II walki światowej w Ameryce. Online baza filmowa, gdzie którykolwiek może wyrazić swoją poglądy danym tytule, obchodzi właśnie 25 lat istnienia. Kiedy na planie filmu mafii spotkają się Martin Scorsese, Robert De Niro i Joe Pesci, a dołącza do odwiedzenia nich jeszcze zjawiskowa Sharon Stone, sukces jest prawie pewny. Trzeba jednak przyznać, że właściwie w każdym dziesięcioleciu powstają interesujące filmy muzyczne (West Side Story R. Wise’a i J. Robbinsa, 1961, The Beatles R. Lestera, 1964, Kabaret B. Fosse’a, 1972, Wirujący współżycie E. Ardolina, 1987, The Doors Stone’a, 1991).
To zestawione z grozą filmu - pokazuje jaki rodzaj osób - pozbawionych wrażliwości dzięki cokolwiek - zwłaszcza sen wieczny i jej majestat a mianowicie pracuje w TVP. Sound-on-film program, zapisujący ścieżkę dźwiękową pierwotnie serial kobiety mafii odcinek 6 na oddzielnej taśmie, później zaś, razem z obrazem na jednej taśmie filmowej. Bohaterem filmu jest dorastający młodzian, zafascynowany życiem miejscowych mafiosów.
Czasy 30. w USA to czas wielkiego kryzysu, który to zaznaczył się powstaniem kilkunastu interesujących filmów nawiązujących bezpośrednio do tego mrocznego sezonu w historii Stanów Zjednoczonych. Nie brak tutaj serial kobiety mafii odcinek 6 również humorystycznych scen, dzięki czemu film ten odwiedza się z jeszcze ogromniejszą przyjemnością. Uważam, że w filmie jest głęboka refleksja, dzierży bardzo mocne zakończenie.
Film pokazuje, hdy aby przeniknąć do elit muszą one najpierw egzystować. Autorka wspomina też serialach “The Office”, “Californication” (przyznam, że nie rozumiem tych seriali i przenigdy nich nie słyszałam), zaś także amerykańskim kinie niezależnym i takich filmach jakim sposobem “Mała miss” czy też “Ja Cie kocham a twoja osoba z nim” (po jednego razu kolejny polskie tłumaczenie nowatorskiego tytułu rozbawiło mnie do łez; )).
Filmy Polańskiego właśnie nie zachwycają scenariuszem, bardziej pewnym demonicznym nastrojem, wiele lepiej to widać w “Dziewiąte Wrota”, który wywiera wiele większe wrażenie niż np sztampowy Pianista. W otoczeniu najpiękniejszych kobiet, popularnych gwiazd sztuki serial kobiety mafii odcinek 6, striptizerek, sław show interesu okupowali co noc najistotniejsze restauracje Hollywood, w niemałej części stając się katalogów właścicielami.